iPhone je bezpochyby velmi kvalitní telefon, který také stojí určitou částku peněz, kterou většina lidí nazývá "vysoká". I přes vyšší obnos peněz se nákup iPhonu vyplatí a vydrží Vám sloužit několik dalších let. Výrobce myslí i na starší generace a pravidelně připravuje aktualizace systému a přidává nové funkce i pro starší telefony. Toto je hlavní důvod, proč se vyplatí koupit i použité zařízení.

Použitý iPhone Vám může sloužit věrně jako nový telefon, ale je potřeba se před koupí přesvědčit, že je vše v pořádku, abyste nenaletěli podvodníkům. iPhone dokáže být velmi dobře zabezpečený a tak například koupě kradeného nebo nalezeného telefonu je vyložená ztráta peněz, protože ačkoliv Vám prodejce bude tvrdit, že stačí přehrát Firmware nebo nechat iPhone odblokovat, není to pravda a takový telefon se hodí jen na vystavení.

Co a kde si tedy a jak zkontrolovat?

 • Ke všem kontrolám potřebujete IMEI telefonu. To je to dlouhé číslo, které u některý iPhonů je napsané na zadní části krytu. Zde může nastat záludnost a pokud je tento kryt vyměněný, dostanete rozdílné údaje. Nejlepší je tedy na telefonu vytočit *#06# a stiknout ikonu pro odeslání hovoru. Dostanete IMEI základní desky.
 1. Na stránce icloud.com/activationlock zjistíte jestli je odhlášen iCloud
 2. Na stránce aplikace.policie.cz/patrani-mobily/ zjistíte z databáze jestli je telefon hlášený jako kradený
 3. Na stránce checkcoverage.apple.com zjistíte jestli je ještě platná mezinárodní záruka
 4. Na stránce iphoneimei.info zjistíte  inforace o typu, kapacitě a barvě telefonu
 5. Při prodeji si ověřte:
  - prodejce odhlásil iCloud účet (Nastavení/iCloud)
  - zkuste telefonování (sluchátko/reproduktor)
  - vyzvánění/hudba 
  - zda při přiložení k hlavě displej zhasne
  - fungují všechna tlačítka 
  - vibrace
  - WiFi
  - fungují oba fotoaparáty a blesk 
  - GPS a gyroskop (lze ověřit v aplikaci Kompas)
  - pokud má telefon TouchID, zda čte otisky prstu. Pokud ne, nelze opravit (!)

Nemůžeme zaručit, že pokud vše z tohoto seznamu bude zkontrolováno, nevyskytne se jiná závada, ale toto jsou nejčastější problémy, se kterými se můžete setkat. Kontrolou výše zmíněného zvýšíte pravděpodobnost spokojenosti o 100%. Rozhodně tedy nedoporučujeme kupovat telefon na dálku, ale vždy s osobním převzetím!

Komentáře (0)

Nejsou zde žádné komentáře