Apple v úterý (21.3.2017) představil několik nových produktů. Největší novinkou je zejména levnější verze iPadu a nové barevné provedení iPhonu. Předobjednávky začínají tento pátek.

Jestli si chcete udělat radost něčím novým a máte z novinek radost, je tu pár věcí, které byste měli zvážit před nákupem novinek.

Nejsilnější argument pro koupi nového 9,7" velkého tabletu je jeho cena. Ta začíná na 13990Kč. iPad je vybaven Retina displejem a je dostupný ve třech barvách: zlaté, stříbrné a vesmírně šedé.

iPad je náhradou za iPad Air 2, ale nelze o něm hovořit jako o nástupci. Pro srovnání nový iPad je o 20% tlustější a je vybaven starším procesorem. Jedná se o stejný procesor, jako je v iPhonu 6S a 6S Plus, to znamená že bude o něco málo výkonější než poslední iPhone 7.

Nový iPad taktéž nepodporuje Apple Pencil nebo Apple Smart Keyboard. Vypadá to, že tyto funkce jsou stále rezervované pro iPad Pro.

Většině lidí bude tato konfigurace dostačovat, ale pokud se poohlížíte po plné náhradě počítače, tento iPad nebude ta nejlepší volba.

Apple také navýšil kapacitu úložiště u iPadu mini, při zachování stejné ceny. Jestli vás tedy zajímá něco menšího na cesty, pro sledování filmů než klasický velký iPad a nekoukáte na cenu, může být tento iPad mini zajímavou volbou.

A pro nový červený iPhone je potřeba se rozhodnout, zda zaplatit 24390Kč za tuto kosmetickou změnu. Za tímto červeným odstínem se budou kolemjdoucí otáčet a ještě přispíváte organizaci na vývoj léků na AIDS. Apple již do stejné barvy obarvil iPod, ale toto je poprvé, kdy obarvil tak důležitý produkt jako je iPhone.

Jestliže opravdu toužíte po této barvě nebo jste podporovatel výzkumu AIDS, tak toto jsou jediné důvody proč si nový iPhone koupit. Jinak zde totiž není žádný rozdíl oproti aktuálnímu iPhone 7 nebo 7 Plus, takže si nepolepšíte v ničem jiném než ve svém stylu.

Comments (0)

No comments at this moment